СофтУниада 2020 ти дава възможността да се бориш за челните места в състезателното програмиране и/или да разработиш твоe уеб, мобилно или софтуерно приложение!
СофтУниада 2020 ти дава възможността да се бориш за челните места в състезателното програмиране и/или да разработиш твоe уеб, мобилно или софтуерно приложение!
За пета поредна година Софтуерният университет те предизвиква да покажеш знания и умения по състезателно програмиране на СофтУниада 2020! Състезанието ще се проведе на 22 и 23 февруари – очакваме с нетърпение да те видим тогава!
СофтУниада 2020 ти дава възможността да се бориш за челните места в състезателното програмиране и/или да разработиш свой продукт, който е уеб, мобилно или софтуерно приложение.
Показвайки чудесни резултати на СофтУниада 2020, ще получиш страхотни награди и възможност за кариерен старт.
Проектът ти може да бъде съвместна разработка в екип с приятели или самостоятелно. Можеш да се съревноваваш с достойни противници, изправяйки се срещу задачите, които сме подготвили през първия ден! Заслужи титлата “СофтУниадец“, показвайки най-добри резултати в двете категории на СофтУниада 2020.
Срокът за регистрация е до 10 февруари 2020 г. включително.
Финалният график за защита на проекти в категория Уеб и софтуерни разработки (над и под 16 г.) може да видите ТУК.
Финалният график за защита на проекти в SoftUniada Kids може да видите тук: зала Open Source – Scratch, зала Pixel – Scratch и зала Pixel – Microbit.
Софтуниадец за 2020 г.
Категория Състезателно програмиране – старша възраст
Категория Състезателно програмиране – младша възраст
Категория Уеб проекти – старша възраст
Категория Уеб проекти – младша възраст
Категория Софтуерни проекти – старша възраст
Пълното класиране може да видите ТУК.
Насърчителна награда “момиче в ИТ”
Невена Павловска – за цялостното й представяне на Софтуниада
СофтУниада е конкурс по състезателно програмиране и разработка на софтуерни проекти за ученици и студенти от цяла България. За участие в СофтУниада, има две възможни категории. Можеш да се регистрираш за участие за една от двете или и за двете:
Състезателно програмиране – участниците в тази категория ще имат 10 задачи, които трябва да решат в рамките на 5 часа, с автоматично оценяване в реално време (с judge система). Участието е индивидуално, като може да се използват всякакви материали по време на състезанието: книги, учебници, интернет ресурси. Регистрацията е отворена до 10 февруари включително, а състезанието ще се проведе на 22 февруари 2020 г. в СофтУни. Препоръчително е да си носите личен лаптоп, на който да работите. Изтеглете детайлния регламент за СофтУниада – състезателно програмиране и ръководството за използване на SoftUni Judge системата.
Уеб/софтуерни проекти – участниците разработват уеб или софтуерни приложения и предават URL към приложението + кратко описание на проекта (презентация) + линк към сорс кода (например в GitHub). В тези категории попадат уеб приложения, мобилни приложения, настолни приложения, вградени системи и друг вид софтуерни разработки. Могат да участват отбори до 5 души (регистрацията е задължителна за всички членове на отбора), но се допуска и индивидуално участие. До финала се допускат най-добрите проекти във всяка категория, селектирани от журито. Проектите се изпращат до 10 февруари включително на имейл [email protected], на участниците с одобрени проекти ще им бъде изпратен имейл не по-късно от 14 февруари. Представянето и защитата на живо на проектите от тази категория ще се състои на 23 февруари 2020 г. Изтеглете детайлния регламент за СофтУниада – уеб и софтуерна разработка и шаблон за документация на проектите.
Примерни проекти за ориентация: вариант #1, вариант #2.
Забележка: позволява се в отборите да има участници от двете възрастови групи, като ако един от членовете на отбора има навършени 16 г., отборът се състезава към старшата възрастова група.
Финалният график за защита на проекти в категория Уеб и софтуерни разработки (над и под 16 г.) може да видите ТУК. Моля, спазвайте графика за защита (по часове), като сте на посоченото място 30 минути по-рано.
* Специалната награда „СофтУниадец“ ще бъде дадена на участник, който не я е печелил в предишните издания на състезанието.
* Наградата включва самолетен билет, нощувки и изхранване. Наградата не включва разходи от личен характер и разходи за виза.
СофтУниада те предизвиква да покажеш колко си добър в състезателното програмиране и софтуерната разработка!
Регистрацията се извършва през сайта на Софтуeрния университет и е отворена до 10-ти февруари 2020 г. включително. Проектите се предават до същата дата на [email protected]. Имай предвид, че до тази дата можеш да редактираш информацията, която си изпратил/а вече, като изпратиш коригираните файлове. По този начин ти даваме шанс да представиш най-добрата версия на своята разработка. След като се регистрираш, ще получиш имейл с допълнителна информация за това, което ти предстои.
Включи се в СофтУниадата от тук:
За четвърта поредна година SoftUni Kids ще бъде част от СофтУниада. Програмата е предназначена за най-малките, интересуващи се от програмиране. SoftUni Kids дава възможност на децата да развият потенциала и любовта си към технологиите, както и да придобият основни знания по програмиране. Категориите, за които могат да изпратят проектите са: Образователна анимация със Scratch и Хардуерен проект с Micro:bit.
В състезанието могат да се включат всички деца от 1 до 6 клас. Всички участници изпращат проектите си до 10 февруари (включително) на email адрес: [email protected].
Образователна анимация със Scratch:
Изискване: представянето на проекта в тази категория е с времетраене между 2 и 3 минути. Изборът на темата е по желание, като основни критерии са да бъде атрактивно представена и да има обучителен характер.
Хардуерен проект с Micro:bit:
Изискване: в изработката на проекта трябва да са използвани освен платката поне едно външно входно и едно външно изходно устройство. Презентация на проекта до 5 минути.
Критериите за оценяване във всяка категория са следните:
Mаксималният брой точки за всеки критерии е 10.
Финалният график за защита на проекти в SoftUniada KIds може да видите тук: зала Open Source – Scratch, зала Pixel – Scratch и зала Pixel – Microbit. Представянето на проектите в категорията „Образователна анимация със Scratch“ ще бъде на 23 февруари от 10:00 до 16:30 часа.
eduArdu е Ардуино съвместима платформа за обучение. По време на работилницата ще научите:
Необходимо е да носите лаптоп с инсталирано Arduino IDE. Необходимо време: 1:45 ч.
Технологията на 3D принтирането в днешно време намира множество приложения – в киноиндустрията, архитектурата, машиностроенето, медицината, модата, спорта – вече има велосипеди с 3D принтирана рамка! Работата с 3D принтер е удоволствие и изкуство като никое друго. За това могат да ви разкажат и покажат екипа на ARTov3D – млади ентусиасти, които са построили свой собствен 3D принтер. А може дори сами да опитате да принтирате нещо.
Безплатни прегледи с най-новата технология в оптиката
До Рецепцията в сградата на СофтУни ще бъде разположен щанд на Joy Optics, където ще имате възможност да бъдете прегледани от опитни офталмолози чрез най-новата технология на пазара.
Борислав Дончев е SEO Specialist, Netpeak
Мартин Желязков е SEO Specialist, Netpeak
Христо Цолев е Product Owner, SAP
Георги Петров е Experienced Developer, Indeavr
Ралица Димитрова е Experienced Developer, Indeavr
Петър Радиков е Software Development Expert, Telenor
Боян Боянов е Software Developer, Telenor
Лъчезар Спасов е Senior .Net developer, bet365
Светослав Денев е Junior .Net developer, bet365
Стефан Зарев е Computer Networking, Postbank
Евгени Атанасов е Senior Software Developer, Software Group
Кристиян Тодоров е Software Developer, Software Group
Васил Панчев е CIO, Пощенска банка
Софтуерният университет предоставя качествено образование, професия и работа за хиляди млади хора в една от най-търсените професии в света – софтуерен инженер. Образованието в Софтуерния университет е силно ориентирано към практиката. Изучават се основите на компютърните науки (фундаментални знания), изграждат се практически умения за разработка на софтуер със съвременни софтуерни технологии (бази данни, уеб разработка, клиентски и сървърни технологии, софтуерно инженерство) и се развиват екипни умения. По желание може да се изкара и диплома за висше образование.
Софтуерният университет провежда безплатни курсове по основи на програмирането всеки месец и приема нов випуск студенти 3 пъти в годината. Към момента има над 2000 студента и към 2000 нови кандидати на месец. Научете повече от сайта на Софтуерния университет: https://softuni.bg.
СофтУниадата ще се проведе в Софтуерния университет.
Адрес: София, кв. Изгрев, ул. “Тинтява” 15-17, етаж 2
Телефон: +359 899 55 55 92
E-mail: [email protected]
This site uses cookies. Find out more about cookies and how you can refuse them.